Parents‎ > ‎

Lunch Information

Menus and Prices

Our kitchen does their best to provide students with delicious, healthy lunches.  

Preschoolers enrolled for the full day or lunch bunch program have their lunch cost included in their tuition.

  • Elementary students may bring lunch from home or buy at school.  
  • Purchased lunches are $4.00 and include one carton of milk.  
  • Additional milks are $0.50 each.

We love for parents to join their students for lunch, however, please refrain from bringing fast food items in for yourself or your student to eat This is against school policy and will not be permitted.  Visitors may purchase a school lunch if they notify the office by 10:00 that morning.  Thank you for your cooperation.

View the monthly lunch menu below.
SelectionFile type iconFile nameDescriptionSizeRevisionTimeUser
Ċ
View Download
  372k v. 1 May 2, 2018, 6:13 AM School Admin